2018 DGS Mağduriyeti Binlerce Kişinin Sınavı Geçersiz

2018 DGS Mağduriyeti Binlerce Kişinin Sınavı Geçersiz

Merhaba arkadaşlar bugün bir haber sitesinde yayınlanan haberden öğrendiğim üzere eğer sınavda Türkçe veya Matematik bölümlerinden hiç netiniz yoksa “Örneğin ben sadece matematik bölümünü yaptım çünkü Türkçe bana puan getirmiyor” bu yüzdende benim sınavım geçersiz kılındı Ösym arayarak teyit aldım Görüşme aynen şöyle oldu ;

  • Merhaba bir haber sitesinde yayınlanan habere göre eğer Türkçe veya matematik ten hiç soru yapılmadıysa sınavım geçersiz mi sayılıyor ?
  • (Görevli) = Evet puanınız hiç hesaplanmayacak.
  • (Ben) = peki sınav görevlileri bu konuda neden duyuru yapmadı ?
  • (Görevli) = Biz sınav kılavuzunda yayınladık zaten oradan okuyacaktınız.
  • (Ben) = Yani kısacası ben matematikten 60 net çıkarsam bile benim sınavım geçersiz.
  • (Görevli) = Evet.

Bu da 2018 DGS Kılavuzunda yer alan o ibare ;

Kılavuza ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Yani şaka maka sayısal bir öğrenci bir yıl boyunca hazırlanıp dgs giriyor ve girerken kafasında zaten bana türkçe puan getirmiyor tüm dikkatimi ve süremi matematiğe ayırırsan benim için çok daha iyi olur diye düşünüyor ve tüm emekleri boşa gidiyor.

Ösym neden gereksiz duyurular yapmak yerine bu konuda duyuru yapmadı bilmiyorum örneğin google’a DGS gireceklere son dakika duyurusu diye aratırsanız karşınıza ösym’nin saçma sapan duyuruları çıkıyor bu duyuruda her yıl yaptığı eğitim bilgilerinizin sistemde yansıdığına emin olunuz şeklinde.

Ösym’ye tek bir şey diyeceğim yazıklar olsun verdiğim para haram olsun size………

Previous Kotlin Veri Tipleri ve Değişkenler
Next CyberPanel Kurulumu ve Ayarları

About author

Sercan Çepni
Sercan Çepni 87 posts

Ben Kimim ? Sercan ÇEPNİ 1990 Eskişehir doğumluyum. Kocaeli Üniversitesi Yerel Yönetimler ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunuyum. Ayırca Kastamonu Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölüm Birincisi ve Okul ikincisi olarak mezun oldum. Tam olarak 13 yıl dır internet camiasının içerisinde bulunmaktayım. Bir çok çeşitli sektörlere yönelik web sitelerim var fakat uzun zamandır artık kendim içinde bir web sitesi açmak istiyordum ve sonunda açtım bu siteyi açmamın amacı bunca yıldır öğrendiğim bilgi birkimimi başkarınada aktarmak ve siyasetle ilgili yazılarımı paylaşmak arzumdan dolayı bu siteyi açtım.

View all posts by this author →

You might also like

Gündem 1Comments

Aşk Nedir ? Nasıl Olmalıdır ?

Çok bilmiş bir başlık oldu ama gerçekten biliyorum başıma öyle bir şey geldi ki gerçekten Aşk Nedir ? ve Nasıl Olmalıdır ? sorularına artık bir cevabım var. Herkes aşkı farklı

Gündem 0 Comments

İsveç Stockholm Gezisi

İsveç’e gidiyorum 😀 İlk kez yurt dışını deneyimimi İsveç de yapacağım ve gerçekten çok heycanlıyım. Bu yazıyı yazmamın nedeni benim gibi ilk kez yurt dışına çıkacaklar için bilgilendirici olacağı kanaatindeyim.

Gündem 2 Comments

HDP’nin Barajı Aşmasından CHP’lilerin Suçlu İlan Edilmesi

Bir atasözü vardır bilirmisiniz ? Ne ekersen onu biçersin. En yakın arkadaşlarım bile bu sizin suçunuz diye söyleniyor. Sırf bu yüzden bu yazıyı yazma gereksinimi duydum. 2002 Öncesi Abdullah Öcalan

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply