Merhaba arkadaşlar bugün bir haber sitesinde yayınlanan haberden öğrendiğim üzere eğer sınavda Türkçe veya Matematik bölümlerinden hiç netiniz yoksa “Örneğin ben sadece matematik bölümünü yaptım çünkü Türkçe bana puan getirmiyor” bu yüzdende benim sınavım geçersiz kılındı Ösym arayarak teyit aldım Görüşme aynen şöyle oldu ;

  • Merhaba bir haber sitesinde yayınlanan habere göre eğer Türkçe veya matematik ten hiç soru yapılmadıysa sınavım geçersiz mi sayılıyor ?
  • (Görevli) = Evet puanınız hiç hesaplanmayacak.
  • (Ben) = peki sınav görevlileri bu konuda neden duyuru yapmadı ?
  • (Görevli) = Biz sınav kılavuzunda yayınladık zaten oradan okuyacaktınız.
  • (Ben) = Yani kısacası ben matematikten 60 net çıkarsam bile benim sınavım geçersiz.
  • (Görevli) = Evet.

Bu da 2018 DGS Kılavuzunda yer alan o ibare ;

Kılavuza ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Yani şaka maka sayısal bir öğrenci bir yıl boyunca hazırlanıp dgs giriyor ve girerken kafasında zaten bana türkçe puan getirmiyor tüm dikkatimi ve süremi matematiğe ayırırsan benim için çok daha iyi olur diye düşünüyor ve tüm emekleri boşa gidiyor.

Ösym neden gereksiz duyurular yapmak yerine bu konuda duyuru yapmadı bilmiyorum örneğin google’a DGS gireceklere son dakika duyurusu diye aratırsanız karşınıza ösym’nin saçma sapan duyuruları çıkıyor bu duyuruda her yıl yaptığı eğitim bilgilerinizin sistemde yansıdığına emin olunuz şeklinde.

Ösym’ye tek bir şey diyeceğim yazıklar olsun verdiğim para haram olsun size………

Önceki İçerikKotlin Veri Tipleri ve Değişkenler
Sonraki İçerikCyberPanel Kurulumu ve Ayarları
Ben Kimim ? Sercan ÇEPNİ 1989 Eskişehir doğumluyum. Kocaeli Üniversitesi Yerel Yönetimler ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunuyum. Ayırca Kastamonu Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölüm Birincisi ve Okul ikincisi olarak mezun oldum. Tam olarak 13 yıl dır internet camiasının içerisinde bulunmaktayım. Bir çok çeşitli sektörlere yönelik web sitelerim var fakat uzun zamandır artık kendim içinde bir web sitesi açmak istiyordum ve sonunda açtım bu siteyi açmamın amacı bunca yıldır öğrendiğim bilgi birkimimi başkarınada aktarmak ve siyasetle ilgili yazılarımı paylaşmak arzumdan dolayı bu siteyi açtım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz