Değerli müşterilerim ve ziyaretçilerim için böyle bir konu açma gereği duydum R10.Net ‘de satışa sunduğum En İyi WebView uygulaması için sizlere OneSignal ile nasıl bildirim gönderebileceğinizi anlatmaya çalışacağım lafı fazla uzatmadan konuya geçeyim;

İlk olarak OneSignal kayıt olun TIKLAYIN

Ardından karşınıza daha önce sizin için hazırladığım uygulama bildirim ismi gelecek ve ayrıca kaç kişiye bildirim gönderebileceğinizi göreceksiniz.

onesignal-ile-bildirim-gonderme-1

İsme tıklayıp devam edin.

onesignal-ile-bildirim-gonderme-2

 

Yan tarafta New Message tıklayın.

onesignal-ile-bildirim-gonderme-3

Yukarıda Title kısmına bildirim yapacağınız konun başlığını yazın. Content kısmına konuyu yazın ardından alt kısımda Preview tuşuna basın.

onesignal-ile-bildirim-gonderme-son

Açılan sayfanın en alt kısmında Send tuşu var ona bastıktan sonra bildirimleriniz kullanıcılarınıza gider.

NOT: Bildirim gidecek kullanıcıda eğer uygulama açık ise bildirim uyarısı gelmez.

Ayrıca farklı şekiller dede bildirim gönderebilirsiniz. İsterseniz bildirimleriniz link olarak gidebilir yani sitenizin linkini yazarsınız ve bildirime kullanıcı tıkladığında direk tarayıca siteniz açılır.

onesignal-ile-bildirim-gonderme-4

Bildirim başlığı ve mesajı yazılan ekranın altında Options kısmına tıkladığınız yukarıdaki gibi bir ekran gelir. Alt kısımda yer alan Launch URL kısmı ilk olarak no olarak gelir üstüne tıkladığınızda URL gireceğiniz ekran gelir oraya istediğiniz URL yazarak bildirim ekranından yönlendirme yapabilirsiniz.

İster reklam olarak kullanın isterseniz sitenizi uygulamadan açtırmak yerine tarayıcıdan açtırın. Ama şunu unutmayın kullanıcılar fazla bildirim almayı sevmezler. Umarım anlatabilmişimdir aklınıza bir konu takılırsa lütfen Skype sormaya veya yorum olarak sormaya çekinmeyin.

Önceki İçerikAÖF Sınavına Gireceklerin Dikkatine!
Sonraki İçerik15 Sinir Bozucu Olay
Ben Kimim ? Sercan ÇEPNİ 1989 Eskişehir doğumluyum. Kocaeli Üniversitesi Yerel Yönetimler ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunuyum. Ayırca Kastamonu Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölüm Birincisi ve Okul ikincisi olarak mezun oldum. Tam olarak 13 yıl dır internet camiasının içerisinde bulunmaktayım. Bir çok çeşitli sektörlere yönelik web sitelerim var fakat uzun zamandır artık kendim içinde bir web sitesi açmak istiyordum ve sonunda açtım bu siteyi açmamın amacı bunca yıldır öğrendiğim bilgi birkimimi başkarınada aktarmak ve siyasetle ilgili yazılarımı paylaşmak arzumdan dolayı bu siteyi açtım.

9 YORUMLAR

  1. Site ye eklediğimiz kodda takip et sayfası açılınca dili ingilizce onu nasıl türkçeleştirebiliriz. Örn: haber 7 nin sitesindeki gibi tamamen türkçe nasıl yaparız ?

  2. Merhabalar, c# web api üzerinden bildirim gönderebiliyorum..ancak icon yada resim gönderemedim bildirim ile birlikte ..yardımcı olabilirmisiniz..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz