Ana Sayfa Android OneSignal İle Bildirim Gönderme

OneSignal İle Bildirim Gönderme

9
OneSignal İle Bildirim Gönderme

Değerli müşterilerim ve ziyaretçilerim için böyle bir konu açma gereği duydum R10.Net ‘de satışa sunduğum En İyi WebView uygulaması için sizlere OneSignal ile nasıl bildirim gönderebileceğinizi anlatmaya çalışacağım lafı fazla uzatmadan konuya geçeyim;
İlk olarak OneSignal kayıt olun TIKLAYIN
Ardından karşınıza daha önce sizin için hazırladığım uygulama bildirim ismi gelecek ve ayrıca kaç kişiye bildirim gönderebileceğinizi göreceksiniz.
onesignal-ile-bildirim-gonderme-1
İsme tıklayıp devam edin.
onesignal-ile-bildirim-gonderme-2
 
Yan tarafta New Message tıklayın.
onesignal-ile-bildirim-gonderme-3
Yukarıda Title kısmına bildirim yapacağınız konun başlığını yazın. Content kısmına konuyu yazın ardından alt kısımda Preview tuşuna basın.
onesignal-ile-bildirim-gonderme-son
Açılan sayfanın en alt kısmında Send tuşu var ona bastıktan sonra bildirimleriniz kullanıcılarınıza gider.
NOT: Bildirim gidecek kullanıcıda eğer uygulama açık ise bildirim uyarısı gelmez.
Ayrıca farklı şekiller dede bildirim gönderebilirsiniz. İsterseniz bildirimleriniz link olarak gidebilir yani sitenizin linkini yazarsınız ve bildirime kullanıcı tıkladığında direk tarayıca siteniz açılır.
onesignal-ile-bildirim-gonderme-4
Bildirim başlığı ve mesajı yazılan ekranın altında Options kısmına tıkladığınız yukarıdaki gibi bir ekran gelir. Alt kısımda yer alan Launch URL kısmı ilk olarak no olarak gelir üstüne tıkladığınızda URL gireceğiniz ekran gelir oraya istediğiniz URL yazarak bildirim ekranından yönlendirme yapabilirsiniz.
İster reklam olarak kullanın isterseniz sitenizi uygulamadan açtırmak yerine tarayıcıdan açtırın. Ama şunu unutmayın kullanıcılar fazla bildirim almayı sevmezler. Umarım anlatabilmişimdir aklınıza bir konu takılırsa lütfen Skype sormaya veya yorum olarak sormaya çekinmeyin.

9 YORUMLAR

  1. Site ye eklediğimiz kodda takip et sayfası açılınca dili ingilizce onu nasıl türkçeleştirebiliriz. Örn: haber 7 nin sitesindeki gibi tamamen türkçe nasıl yaparız ?

  2. Merhabalar, c# web api üzerinden bildirim gönderebiliyorum..ancak icon yada resim gönderemedim bildirim ile birlikte ..yardımcı olabilirmisiniz..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz