Ana Sayfa Android Android Studio 2.0 Çıktı

Android Studio 2.0 Çıktı

0
Android Studio 2.0 Çıktı
Android Studio 2 Çıktı

Başlıkta her ne kadar Android Studio 2.0 Çıktı dediysem de aslında stabil sürümü daha çıkmadı fakat fazla uzun süreceğini sanmıyorum. İlk sürümü 2013 tarihinde yayınlanan Android Studio, Google amcanın resmi android yazılımı olmasına karşın geliştiriciler arasında pek tutulmadı. Fakat artık yeni özellikleri ile Geliştiricilerin büyük bir kısmı android studio geçiş yapacağından eminim.

Instant Run Özelliği

Bir uygulama yaparken en büyük sorun küçük bir değişiklik yaptıkdan sonra bile illa emulator atıp ordada tekrardan yükleyip bakmak gerekiyordu. Artık Android Studio 2.0 ile bu dert ortadan kalktı değişik yaptıktan sonra anında emulator de görmek mümkün.
Instant Run özelliğinin nasıl çalıştığını görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz ;

Ayrıca yeni sürümde dikkati çeken bir diğer özellik de çoğu cihazda olan özelliklere ( GPS, sms erişimi, çağrı yönetimi vb. ) daha az kod yazarak kullanabileceğiz. Hepsi buda değil proje derlerken diğer sürümlerine oranla 2 katı daha hızlı bir derleme yapıyor.
Android Studio nun yeni sürümü ayrıca, arayüzünde de yenilikler yapıyor. Yeni yüzer araç çubuğu, bu yeniliklerden yalnızca bir tanesi. Bunun yanında ayrıca APK dosyalarını sürükle-bırak yoluyla emulator’e ekleyebiliyor.
Beta aşamasındaki “GPU Profiler” ise OpenGL oturumlarını kaydedip, oluşan değişiklikleri çerçeve çerçeve görmenize olanak tanıyor. Her çerçevenin kodunu görebiliyor ve GL State, Commands hakkında bilgiler alabiliyorsunuz.

Ve Daha Fazlası…

Anroid Studio ekibi şuan da birçok fantastik özelliğinde geleceğini müjdeliyor. Doğal olarak daha nasıl özellikler geleceğini insan merak ediyor.
Android Studio 2 denemek için buradan indirebilirsiniz. Eski sürümü kaldırmanıza gerek yok eski sürüm ile paralel olarak çalışmaktadır.
nexus2cee_compiling

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz